Drukuj

Dlaczego opony zimowe?

Wybierz bezpieczeństwo: po nadejściu chłodów załóż opony zimowe.

Warunki drogowe w zimie są zawsze trudniejsze niż w lecie: przyczepność znacznie spada na zaśnieżonej, oblodzonej, a nawet tylko mokrej szosie.
Ponadto parametry opon letnich sprawiają, że przy temperaturze poniżej 7°C ich osiągi są gorsze. W związku z tym zalecana jest wymiana opon na zimowe.

Opony zimowe, jak sama nazwa wskazuje, zostały zaprojektowane do jazdy w warunkach zimowych,

  • na wszystkich rodzajach nawierzchni: na drogach zaśnieżonych, lekko lub mocno oblodzonych, wilgotnych lub bardzo mokrych, pokrytych dużą ilością wody, lecz także na suchej i zimnej nawierzchni…
  • Opony zimowe sprawdzają się we wszystkich zimowych warunkach pogodowych: drobny lub obfity deszcz i wilgoć lub wręcz przeciwnie: sucha i mroźna pogoda,
  • bardzo niskie temperatury.

Opony zimowe zmniejszają ryzyko aquaplaningu dzięki swojemu specyficznemu kształtowi, ułatwiającemu odpływ wody spod opony. Mają lepszą przyczepność i świetną motorykę dzięki większej niż w oponach letnich głębokości rzeźby bieżnika.

Bieżnik opony zimowej ma ponadto większą niż opona letnia liczbę lameli, co zapewnia lepszą przyczepność na śniegu. Ponadto opona zimowa wykonana jest ze specjalnej mieszanki gumy zawierającej krzemionkę, dzięki czemu dopasowuje się do niskich temperatur i umożliwia skuteczniejsze hamowanie.

Zobacz kolekcję opon zimowych