Drukuj

Dobór opon w zależności od pory roku

Gdy warunki pogodowe stają się trudne, dobrze jest wyposażyć samochód w opony zimowe. Przy temperaturze poniżej 7°C należy założyć opony zimowe na wszystkie 4 koła.

Jak wybrać opony zimowe

Gdy warunki pogodowe stają się trudne, dobrze jest wyposażyć samochód w opony zimowe.

Przy temperaturze poniżej 7°C należy założyć opony zimowe na wszystkie 4 koła, gdyż przy tej temperaturze guma, z której wykonane są opony letnie, twardnieje i traci przyczepność. Opony zimowe są przeznaczone na każde warunki panujące podczas tej pory roku: drogi wilgotne, przesiąknięte wodą, zaśnieżone i oblodzone.  Jazda na oponach zimowych to kwestia bezpieczeństwa kierowcy i jego otoczenia.

Opony zimowe KLEBER skracają drogę hamowania i zwiększają bezpieczeństwo.
Rzeźba bieżnika i duża proporcja naturalnego kauczuku w oponach zimowych mogą skrócić drogę hamowania aż o 50%. Standardowy samochód jadący po śniegu na oponach letnich z prędkością 50 km/h potrzebuje 48 metrów, żeby się zatrzymać, a tylko 24 metrów, gdy ma opony zimowe. To daje do myślenia...

Wbrew obiegowym opiniom opony zimowe nie zużywają się szybciej niż letnie!

Szczerze radzimy, by zakładać opony zimowe na wszystkie cztery koła. W przypadku tylko dwóch opon zimowych ryzykujemy, że samochód nie będzie się dobrze trzymał drogi w zimowych warunkach pogodowych.

W niektórych krajach europejskich opony zimowe są obowiązkowe. Zanim wybierzesz się w podróż zimą, sprawdź, jakie przepisy dotyczące opon obowiązują w danym kraju.

Jak wybrać opony letnie

Gdy przeminie już zima, letnie opony koło otrzyma!